Dwupłaszczowe podgrzewacze-wymienniki wody typu WGJ-g DWP TURBO przeznaczone są do podgrzewania i przechowywania ciepłej wody użytkowej na potrzeby mieszkań, domów jednorodzinnych, warsztatów, itp.
Zbiornik na wodę użytkową po zewnętrznej stronie opasany jest dodatkowym płaszczem stalowym tworząc wymiennik o dużej powierzchni grzewczej.
Pozwala to na szybkie podgrzanie wody użytkowej przez wodę kotłową przepływającą w przestrzeni między płaszczami. Zbiornik wyposażony jest również w wydajną i o dużej powierzchni wymiany podwójną wężownicę. Umożliwia to przyłączenie dwóch źródeł zasilania o odmiennych czynnikach grzewczych, jak np. niskotemperaturowego kotła wodnego c.o. oraz kolektorów słonecznych z czynnikiem grzewczym na bazie glikolu. Zbiornik może być również dodatkowo wyposażony w przyłącze do wężownicy w trzonie kuchennym (do "podkowy").
Wymiennik dwupłaszczowy jest jednym z najwydajniejszych wymienników lecz w podstawowej wersji czynnik grzewczy przepływa po najmniejszej linii oporu od wlotu do wylotu dwupłaszcza. Pozostawia to część powierzchni wymiennika niemal w strefie martwej, w której odbywa się tylko śladowa wymiana ciepła, gdyż nie dopływa tam odpowiednia ilość ciepłej wody z kotła.
Wprowadzone przegrody w wymienniku najpierw rozdzielają wpadającą strugę wody na dwie równe połówki, a następnie kierują ją zakolami w dół do wyjścia z wymiennika. Wymusza to przepływ wody przez całą powierzchnię płaszcza wodnego, a co za tym idzie zwiększa jego wydajność.
Urządzenie te mają zbiorniki ciśnieniowe na wodę użytkową wykonane z blachy stalowej pokrytej wewnątrz warstwą specjalnej, wysokotemperaturowej emalii ceramicznej, która tworząc szklistą powłokę chroni je przed korozją. Dodatkowym zabezpieczeniem antykorozyjnym zbiorników jest anoda magnezowa, której działanie opiera się na różnicy potencjałów elektrochemicznych materiału zbiornika i anody.
Izolacja termiczna podgrzewaczy wykonana jest z pianki polistyrenowej, na stałe połączonej ze ściankami zbiornika.
Podgrzewacze przystosowane są do zamontowania grzałki elektrycznej na korku 1½", w tym szczególnie produkowanej przez ZUG "ELEKTROMET" typu EJK, gdzie zastosowano izolowane elementy grzejne nie pobierające prądu ochronnego jaki generuje anoda magnezowa dla ochrony antykorozyjnej zbiornika. Zwiększa to trwałość zbiornika i żywotność anody magnezowej.
Podgrzewacze są urządzeniami, które mogą być eksploatowane tylko w pozycji poziomej, z przyłączami wody użytkowej i kotłowej skierowanymi pionowo do góry i do dołu.