Znaczne obniżenie strat ciepła przy wentylacji pomieszczeń, dzięki efektywnemu odzyskowi ciepła.
Zapewnienie równowagi wilgotności oraz regulowanej wymiany powietrza w celu stworzenia indywidualnego mikroklimatu.
Utworzenie systemu wentylacji nawiewno-wywiewnej na bazie kilku jednostek sterowanych centralnie.
Zanieczyszczone, ciepłe powietrze usuwane z pomieszczenia na zewnątrz przechodzi przez wymiennik ciepła, stopniowo go nagrzewając i oddając część wilgoci. Po nagrzaniu się ceramicznego wymiennika urządzenie automatycznie przełącza się na tryb pobierania powietrza.,
Świeże, chłodne powietrze zewnętrzne przechodzi przez wymiennik, pochłaniając nagromadzoną w nim wilgoć i ciepło. Po 70 sekundach wymiennik ciepła stygnie, urządzenie przełącza się w tryb I - wywiew powietrza wewnętrznego.
STEROWANIE:
Sterowanie pracą urządzenia odbywa się za pomocą sensorowego panela na obudowanie lub za pomocą pilota.
MONTAŻ:
Urządzenie przeznaczone jest do montażu w ścianie wewnętrznej, poprzez przygotowany wcześniej otwór w zewnętrznej ścianie budynku.
Optymalnym rozwiązaniem jest montaż parzystej ilości jednostek pracujących cyklicznie i w przeciwfazie. Oznacza to, że część urządzeń jednocześnie zapewnia dopływ świeżego powietrza z zewnątrz, a część - usuwa zanieczyszczone powietrze z pomieszczenia. Pozwala to na wysokoefektywną, zbilansowaną wentylację.
Podczas budowy nowych budynków montaż urządzeń odbywa się w dwóch etapach:
Montaż wstępny: podczas wykonywania wewnętrznych i zewnętrznych elewacji (instalacja kanału wentylacyjnego i wylotu zewnętrznego z okapem, prowadzenie kabli).
Montaż końcowy: przed oddaniem domu do użytku. Instalacja pojemnika z wymiennikiem, wentylatorem i filtrami, montaż i podłączenie wewnętrznego bloku ze sterowaniem oraz żaluzji.
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne, jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogą jednak stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.