Pompa JY 1000 z osprzętem firmy Omnigena to pompa o maksymalnej wydajności 60 litrów na minutę i maksymalnym ciśnieniu 5 barów. Obudowa pompy wykonana ze stali nierdzewnej (tzw. kwasówki).
Nóżki pompy są żeliwne z przygotowanymi wypustkami umożliwiającymi mocowanie pompy do zbiornika hydroforowego lub podłoża. Wałek JY 1000 z osprzętem Omnigena wykonany został ze stali INOX, a mechaniczne uszczelnienie pompy z węgla spiekanego.
Pompa w tej konfiguracji posiada zamontowany osprzęt. Tj. łącznik ciśnieniowy, manometr i mosiężne złącze. Wyłącznik ciśnieniowy został wyregulowany fabrycznie przez producenta w zakresie od 2 barów do 3,5 bara. Jak wspomniano JY 1000 z osprzętem Omnigena posiada wkręcony manometr pokazujący bieżące ciśnienie w układzie wodnym. Umożliwia tym samym regulację oraz kontrolę ciśnienia w zestawie hydroforowym.
Wyłącznik ciśnieniowy oraz manometr zamontowany jest na pompie dzięki wyjątkowej mosiężnej złączce. Wszystkie połączenia są już uszczelnione specjalnym klejem uszczelniającym.
Pompa JY1000 z osprzętem posiada mosiężny korek do spuszczania wody na zimę, dzięki czemu można ją montować w studniach kręgowych. Jednakże sam producent zaleca montować pompę przy użyciu specjalnych mosiężnych śrubunków, ułatwiających szybki demontaż pompy na zimą.
Pompę napędza 1000 watowy silnik jednofazowy, który posiada wbudowany wyłącznik termiczny, dzięki niemu motor zabezpieczony jest przed zbyt wysoką temperaturą. Rozłączy on elektrycznie pompę i nie dopuści do spalenia silnika.
Pompa JY1000 z osprzętem Omnigena przeznaczona jest dla osób, które posiadają sprawny zbiornik hydroforowy. Dokupując pompę JY 1000 z osprzętem i łącząc ją z zbiornikiem przeponowym uzyskują gotowy kompletny zestaw, który będzie załączać się automatycznie według ilości zużytej wody.
Wielkość zbiornika uzależniona powinna być od docelowej funkcji zestawu. Większy zbiornik może posłużyć do zasilenia domu jednorodzinnego, a mniejszy aby zasilić system nawadniający ze zraszaczami. Pompę z osprzętem można łączyć zarówno z zbiornikiem poziomym jak i pionowym, jest to tylko kwestia podłączenia.
Takie podłączenie wykonujemy zazwyczaj przy pomocy węża antywibracyjnego w stalowym oplocie. Zdarza się, że łączy się na sztywno baryłkami ocynkowanymi, ale to stara szkoła od której się odchodzi.